Okna PVC zaawansowana technologia

Wybór okien i drzwi to jedna z najważniejszych decyzji podczas budowy domu lub modernizacji mieszkania. Stolarka otworowa ma bowiem znaczący wpływ na komfort domowników – decyduje o zapotrzebowaniu na energię, reguluje dostęp promieniowania słonecznego, zapewnia bezpieczeństwo.

We wszystkich naszych oknach stosujemy profil klasy A. Ich współczynnik przewodzenia ciepła pozwala wyeliminować linowe mostki cieplne, które były efektem tego, że stosowano gorszej jakości okna. Oferta obejmuje również szczegółowy pomiar, doradztwo, transport oraz montaż przez wyspecjalizowane grupy monterskie.

V90plus bialy

Energooszczędne okna Alphaline 90 mm zostały stworzone po ty, by spełnić stale rosnące wymagania współczesnych architektów, a jednocześnie zaspokoić oczekiwania inwestorów liczących każdą złotówkę. W ten sposób udało się osiągnąć produkt najwyższej jakości, którego właściwości pozwalają na zdystansowanie konkurencji.

Sprawdź dostępne kolory
V82 mahon

Okna Softline 82 to rozwiązanie dla osób poszukujących solidnych rozwiązań. System charakteryzuje bardzo dobre połączenie właściwości energooszczędnych i wysokiej funkcjonalności. Wielokomorowa rama z potrójnym układem uszczelek gwarantuje skuteczną izolację termiczną, spotykaną jedynie w rozwiązaniach najwyższej klasy.

Sprawdź dostępne kolory
V82 modern design biale

System Artline 82 jest ultranowoczesnym rozwiązaniem pod względem wzornictwa i technologii. Wyróżnia go specyficzne złożenie profili, w którym skrzydło zostało schowane za ramą okienną, a ościeżnica ukryta za warstwą ocieplenia, dzięki czemu konstrukcja jest praktycznie niewidoczna od strony zewnętrznej budynku, nadając mu spektakularny efekt wizualny. Charakterystyczna forma ram i korzystniejsza proporcja ich powierzchni do szyb sprawia, że do wnętrza wpada więcej światła, a przeszklenie optycznie staje się większe. System charakteryzuje się korzystnymi właściwościami użytkowymi: energooszczędnością (Uw = 0,75 W/m2K), solidnością oraz bezpieczeństwem i jest specjalnie przystosowany do montażu pod warstwą ocieplenia. Taki sposób osadzania okien przekłada się na jeszcze lepsze parametry w zakresie izolacji akustycznej i termicznej, dzięki czemu rozwiązanie z powodzeniem może być stosowane w domach o standardzie energooszczędnym.

Slide82 biale

Dedykowany do realizacji przesuwnych przeszkleń wielkogabarytowych system VEKA Slide 82 zaspokaja potrzeby inwestorów w zakresie energooszczędności, ergonomii i estetyki. Dzięki zastosowaniu szerokich profili i okuć o imponującej nośności do 400 kg, możliwe jest szklenie drzwi tarasowych energooszczędnymi pakietami szybowymi o współczynniku Ug = 0,5 W/m2*K wg EN673.

W oknach VEKA Slide 82 już w standardzie stosuje się szerokie, energooszczędne szyby o współczynniku przenikalności ciepła porównywalnej z właściwościami ciepłochronnymi murowanej ściany. Szeroki profil, umożliwia zastosowanie specjalnych pakietów szybowych o szer. do 52 mm, np. dźwiękoszczelnych lub antywłamaniowych. Konstrukcję, która już w standardzie posiada niski próg, można dodatkowo wyposażyć w okucie antywyważeniowe w klasie WK2 oraz kontaktrony Safe+ pozwalające na integrację przeszklenia z systemem alarmowym.

Patiolight biale

Okna uchylno-przesuwne typu Patio Light zostały opracowane z myślą o efektywnym wykorzystaniu przestrzeni. Po otwarciu, ich skrzydła nie wchodzą do pomieszczenia, lecz chowają się równolegle jedno za drugim. Rozwiązanie to najczęściej wykorzystywane jest w drzwiach tarasowych, jednak doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy powierzchni, np. w kuchni, czy biurze.

Innowacyjne okucia zastosowane w oknach wyróżniają się płynnym ślizgiem, umożliwiającym lekkie i precyzyjne przesuwanie skrzydeł, a ergonomiczna konstrukcja pozwala na wygodne sterowanie oknem: zwalnianie z pozycji uchyłu, przesuwanie skrzydła do pozycji otwartej/zamkniętej, przyciąganie i zamykanie skrzydła jedną ręką przy użyciu niewielkiej siły.